Anita Orzechowska

Anita Orzechowska

16 październik

Co z tym zrobisz Anita Orzechowska?

Skupienie na pracy.

Ile razy zdarzyło Ci się czegoś szukać? Nie dlatego, że nie pilnujesz swoich rzeczy, tylko zwyczajnie coś zaprzątnęło Twoje myśli. Byłaś zajęta i gdzieś automatycznie zrobiłaś coś, o czym zapomniałaś.

Kiedy pracuję skupiam się maksymalnie na tym co robię. Ludzie mi ufają, nie mogę ich zawieść. Wchodzę w rolę zawodową coacha, trenera, facylitatora i jestem w tym w 100%. Skupiam się na procesie jaki prowadzę, na ludziach, którzy w te procesy wchodzą, tak, aby czuli się zaopiekowani i mogli spokojnie uczyć się nowych rzeczy, bądź odkrywać siebie na nowo. Dokładnie tak, zajęłam się studentami na ostatnich wykładach. To był intensywny tydzień, dopiero co stanęłam na nogi po dłuższej chorobie i całą uwagę skierowałam na prowadzenie zajęć. Po warsztatach udałam się portierni oddać klucz od sali, pomyślałam również na zasadzie skojarzeń, o kluczyku od auta. Nie było go w torebce.

03 wrzesień

Kim jest baba z jajami

Kim jest baba z jajami?

O to jest pytanie! 

„Baba z jajami, to taka, która idzie przez życie nie zważając na przeciwności losu. Ma cel i tego się trzyma” - Magdalena

„Kobiece strategie oraz sposoby zachowania stereotypowo przypisywane mężczyznom” - Marta

„To kobieta konkretna, wie czego chce, nieustannie poszukuje nowych doświadczeń.    Kobieta z pasją. Anita! Baba z jajami to Ty!” – Magdalena

Takie odpowiedzi pojawiły się pod postem z przytoczonym wyżej pytaniem.

Czy jednak to jest wszystko?

Jak podaje „wszechwiedzący” Internet słowo baba ma najwięcej znaczeń, jako wyraz w języku polskim1. Myślę, że nie bez powodu.
Kim zatem jest baba? Kim jest jaja posiadając, a kim jest, kiedy nimi nie dysponuje? Czym są te „jaja”?